Vyhledávání pojmů
Term Definition
Abdominoplastika

Abdominoplastika je operace břicha.

Anestezie

Anestezie je způsob umělého uspání pacienta nebo znecitlivění části těla za účelem vykonání chirurgického zákroku či jiné operace.

Augmentace

Zvětšení části lidského těla vlastní tkání nebo umělým implantátem.

Blefaroplastika

Blefaroplastika je plastická operace očních víček. Zákrok se provádí v lokální anestizii a řeší jednak estetické hledisko přebytečné kůže v oblasti očí, ale operace je vhodná také pro pacienty, kterým povislá kůže snižuje zorný úhel vidění a jinak ztěžuje funkci očí.

Labioplastika

Labioplastika je plastická operace malých stydkých pysků. Úprava velikosti a tvaru ženských intimních partií se provádí nejen z estetického hlediska, ale také z důvodů hygienických a subjektivních v souvislosti s prožitky při pohlavním styku.

Lokální anestezie

Místní umrtvení části těla, které umožní provést operaci ambulantně bez nutnosti hospitalizace pacienta. Při plastické operaci v lokální anestezii je pacient normálně při vědomí a komunikuje s lékařem. Pacient po výkonu odchází bezprostředně domů.

Mezoterapie

Mezoterapie je technika aplikace látek proti stárnutí pokožky pomocí mikrojehliček přímo do střední vrstvy kůže, kam se účinné látky nedostanou pomocí krémů a dalších kosmetických přípravků.

 

Odstáté ušní boltce

Operace odstátých uší se provádí zejména u dětí již od 5 let věku.

Otoplastika

Operace ušních boltců.

Tumescence

Tumescence je stav tkáně naplněné tekutinou, například krví.

Tumescentní liposukce

Tumescentní (nebo také tumescenční) liposukce je metoda odsátí tuku tenkou kanylou, přičemž se předem do tkáně napustí speciální roztok obsahující mimo jiné anestetické látky pro lokální znecitlivění.